Android Cihazımızı Yönetebileceğimiz 8 Program

Nexus cihazlar hariç hemen hemen bütün üreticiler cihazlarımızı bilgisayarımızdan yönetebilmemiz için kendilerine ait uygulamalar yapmışlardır. Ancak bu uygulamaların iki dezavantajı vardır, birincisi kendi telefonumuzun uygulaması diğer markaları desteklemez, ikincisi ise bu uygulamaları yanımızda taşıyamadığımız için her yerde her an kullanamıyoruz. Buna çözüm olarak bir çok geliştirici birbirine benzeyen arayüzlerle farklı özelliklerle uygulamalar yaptılar ve size bu yazıda bu uygulamalardan 8 tanesini tanıtacağız.

 

 

1 –

Airdroid bu alanda ilk çıkan ve en çok bilinen yazılımlardan biridir. İlk olarak telefonunuza kurduğunuz uygulama ile bilgisayarınızdaki tarayıcı aracılığıyla bağlantı kurup telefonunuzu yönetebiliyordunuz. Telefonunuzu yönetebildiğiniz tarayıcı arayüzünde eski sürümleride widget ekleyebiliyordunuz sonradan bu widget desteğini kestiler. Sonrasında bir yazılım çıkardılar ve bu yazılım aracılığıyla telefonunuzun ekranında gördüğünüz her şeyi bilgisayarınızda görebilmenizi sağladılar. Airdroid’i kullanmak için telefonunuza uygulamasını kurduktan sonra bilgisayarınızdaki tarayıcıda Airdroid’in web sayfasını açmanız ve telefonunuzdaki uygulamaya tarayıcıda beliren qr kodu taratmanız gerekli. Eğer internet bağlantınız yoksa telefonunuzdaki uygulamanın ayarlarından bulabileceğiniz telefonunuzun ağ adresi aracılığıyla telefonunuza bağlanabilirsiniz. Son zamanlarda tarayıcıdaki telefon yönetim ekranında reklam göstermeye başladı, telefondaki uygulaması da size reklam amaçlı uygulama tavsiye eder. Airdroid ile telefonunuzdaki bildirimleri tarayıcınızdan alabilirsiniz.

serveimage

 

2 –

İşlevsel olarak Airdroid’e çok benziyor ancak en önemli farklarından biri iphone’larınızı da yönetebilirsiniz. Telefonunuza android için veya iphone için uygulamasını kurduktan sonra bilgisayarınızdaki tarayıcıda Airmore’un web sayfasını açmanız ve telefonunuzdaki uygulamaya tarayıcıda beliren qr kodu taratmanız gerekli, Airdroid’den farklı olarak qr kodu yerine bir sayı kodu ile de bağlantı kurabilirsiniz. Airdroid’de göre bir artısı da web sayfası üzerinden telefonunuzun ekranında gördüğünüz her şeyi uygulama kurmadan görebilmeniz. Airdroid gibi internet bağlantınız yoksa telefonunuzdaki uygulamanın ayarlarından bulabileceğiniz telefonunuzun ağ adresi aracılığıyla telefonunuza bağlanabilirsiniz. Airmore ile telefonunuzdaki bildirimleri tarayıcınızdan alabilirsiniz.

screenshot-ixquick-proxy.com 2016-02-14 10-35-49

 

3 –

Go Launcher uygulamasının geliştirici firması tarafından yapılan Connect Me uygulaması işlevsel olarak Airdroid ve Airmore’a çok benziyor. Telefonunuza uygulamasını kurduktan sonra size telefonunuzun ağ adresini veriyor ve tarayıcıdan bu adres yardımıyla telefonunuzu yönetebiliyorsunuz. Önceki uygulamalar gibi qr kodu taramasına gerek duymuyor. Ayrıca web sayfasından go account bilgilerinizi girerek bağlanabilirsiniz. Tarayıcıdaki yönetim sayfasında reklamlar göstermektedir. Connect Me ile telefonunuzdaki bildirimleri tarayıcınızdan alabilirsiniz.

screenshot-www.hongkiat.com 2016-02-14 10-46-27

 

4 –

Zaten adından da anlayacağınız gibi telefonunuzu yönetebileceğiniz bir program olan Web Pc Suit’i kullanabilmek için telefonunuza uygulamasını kurduktan sonra size telefonunuzun ağ adresini veriyor ve tarayıcıdan bu adres yardımıyla telefonunuzu yönetebiliyorsunuz. Veya web sayfasındaki qr kodu tarayarak bağlanabilirsiniz. Telefondaki uygulaması da size reklam amaçlı uygulama tavsiye eder.

screenshot-www.hongkiat.com 2016-02-14 10-49-01

 

5 –

Mobizen de telefonunuzu yönetmekle kalmaz, Airdroid gibi bir uygulama aracılığı ile telefonunuzun ekranında gördüğünüz her şeyi bilgisayarınızda görmenizi sağlar. Mobizen’in diğer uygulamalardan farkı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulaması samsung olmayan cihazlar için olan ve samsung olan cihazlar için şeklinde ikiye ayrılıyor. Kendi sayfasında Mobizen hesabıyla, facebook veya google hesabınızla oturum açarak telefonunuza bağlanabiliyorsunuz.

screenshot-www.hongkiat.com 2016-02-14 11-03-34

 

6 –

Xender da Airdroid gibi telefonunuza yükleyeceğiniz uygulaması ile tarayıcınızda açacağınız web sayfasındaki qr kodu tarayarak telefonunuzu yönetebilirsiniz. Diğer uygulamalara göre çok basit bir arayüze sahip.

screenshot-www.hongkiat.com 2016-02-14 11-07-32

 

7 –

Pushbullet’ın asıl amacı tarayıcınız aracılığıyla android veya iphone telefonunuza gelen mesajları görebilmeniz ve cevaplayabilmenizdir. Ancak telefonunuza dosya gönderme özelliği de mevcuttur. Uygulamayı kullamabilmek için web sayfasındaki telefonunuza ve tarayıcınıza uygun yazılımı yüklemeniz gerekmektedir.

serveimage

 

8 –

Mighty Text uygulaması da Pushbullet gibi tarayıcınız aracılığıyla telefonunuza gelen mesajları görebilmeniz ve cevaplayabilmenizdir. Uygulama ile fotoğraf ve videolarınızı yedekleyebilirsiniz ve ücretli versiyonu ile daha çok özelliğe sahip olabilirsiniz. Kullanabilmek için telefon numaranızı web sayfasına yazıp gelen mesaj aracılığıyla uygulamasını telefonunuza ve eklentisini de bilgisayarda tarayıcınıza kurmanız gerekmektedir.

screenshot-www.hongkiat.com 2016-02-14 11-19-56

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir