Windows 10 İle Beraber Gelen Uygulamaların Çalışmaması Nasıl Çözülür

Windows 10 ile beraber yüklenen “metro” uygulamaları bazen yüklenen güncellemelerden veya bilinçsizce kullanılan sistem temizleme uygulamaları yüzünden çalışmaz hale gelebiliyor. Uygulama simgesine tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyor. Şimdi bu sorunun çözümünü adım adım anlatarak sizinle paylaşacağız;

1) Powershell ‘i yönetici olarak çalıştırın. Bunun için başlat menüsüne basın ardından “powershell” kelimesini yazın “Windows Powershell” uygulamasını farenin sağ tuşu ile tıklayın, karışınıza çıkan menüde “Yönetici olarak çalıştır” komutunu tıklayın. Karşınıza bir uyarı penceresi geldiğinde onaylayın.

1

2) Karşınıza gelen powershell penceresine aşağıdaki komutu yazın. Komutu kopyalayıp, pencereye yapıştırabilirsiniz.

Get-Appxpackage –Allusers

2

3) Komutu uyguladıktan sonra ekranda bir sürü yazı belirecek. Bu yazılarda sisteminizde kurulu olan ya da olmasa bile gerekli komutlar yardımı ile kurabileceğiniz uygulamaların listesi yer almaktadır. Size sorun çıkartan uygulamanın PackageFullName karşılığını bulun.

3

4) Sonrasında ise aşağıdaki komutta uygun yere bu karşılığı yazıp powershell penceresine yazıp uygulayın.

Add-AppxPackage -register "C:\Program Files\WindowsApps\<PackageFullName>" –DisableDevelopmentMode

indir

5) Komutu uyguladıktan sonra yukarıdaki gibi bir şekil alacak ekranınız. Sonrasında uygulamanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir